Blog

Co to jest masaż limfatyczny?

Masaż limfatyczny jest formą pracy z ciałem, która pomaga układowi limfatycznemu sprawnie i skutecznie poruszać się po całym organizmie. Limfa jest przejrzystym płynem, który może zawierać limfocyty, białe krwinki i inne komórki odpornościowe, a także węzły chłonne – narządy, które filtrują płyn limfatyczny z reszty tkanek organizmu.

Fizykoterapia, na czym polega?

Temperatura, prądy, lasery, pole magnetyczne, ultradźwięki, które leczą. Tym właśnie jest fizykoterapia, czyli dział fizjoterapii. Taka rehabilitacja polega na zastosowaniu zjawisk fizycznych do leczenia oraz terapii wspierającej. Fizykoterapia likwiduje i łagodzi  ból, stany zapalne, obrzęki oraz pomaga w gojeniu się ran. Jest to uznana i skuteczna forma terapii m.in. w przypadku urazów, zwyrodnień, bólu oraz […]

Problemy z pamięcią i koncentracją. Czy to demencja?

Przysłowiowe zostawianie garnków na gazie, zapominanie o wzięciu leków, zamknięciu drzwi, przy równoczesnym rozpamiętywaniu przeszłości – kojarzy nam się z osobami w podeszłym wieku i wydaje się normalne. Niestety takie zachowania mogą świadczyć o początkach demencji, chorób neurologicznych, czy nawet guzie mózgu. Starcze otępienie dotyka 50 mln ludzi na całym świecie, a jak prognozuje WHO […]

Dieta dla osób starszych

Właściwe odżywianie to klucz do długowieczności i zdrowia. Najwięcej stulatków żyje na japońskiej wyspie Okinawa, w Campodimele (włoskiej wsi na południu), w południowych Chinach oraz na greckiej wyspie Symi. Eksperci są zgodni, że zbilansowane menu, uwzględniające wiek, tryb życia i schorzenia to podstawa. Podpowiemy, jak powinna wyglądać dieta dla osób starszych.

Odleżyny – jak leczyć odleżyny u osoby starszej?

 Odleżyny to bardzo bolesne i trudno gojące się rany, powstałe w wyniku martwicy tkanek, spowodowanej długim uciskiem. Dolegliwość ta dotyka osoby leżące, unieruchomione, pozbawione czucia. Jednolita pozycja, brak ruchu, ucisk, nieodpowiednia opieka to tylko część przyczyn powstania ran. Podpowiemy, jak zapobiegać i leczyć odleżyny u osoby starszej.

Jak załatwić dom opieki dla osoby starszej?

Mamy szansę na długowieczność. Z danych statystycznych wynika, że średni czas życia kobiet w Polsce to prawie 82 lata, a mężczyzn 74. Już co 7 osoba w naszym kraju jest seniorem (w wieku 70 plus), szacuje się, że za 30 lat będzie to aż 40%. Ilość osób w podeszłym wieku wzrasta, rośnie także świadomość dotycząca […]

Na czym polega kinezyterapia indywidualna

Kinezyterapia to z języka greckiego leczenie ruchem. Podstawą terapii są ćwiczenia, które pomagają odzyskać całkowitą lub częściową sprawność. Ten sposób leczenie sprawdza się w bardzo wielu schorzeniach, ponieważ poprawia pracę nie tylko układu ruchu, ale całego organizmu. Kinezyterapia indywidualna dostosowana jest do potrzeb konkretnego pacjenta.

Objawy choroby Alzheimera

Choroba Alzheimera jest wyjątkowo podstępna, objawy narastają stopniowo, co usypia czujność pacjenta i jego otoczenie, a w tym czasie następuje nieodwracalna degradacja mózgu. Sprawdź jak się diagnozuje chorobę i jakie są etapy jej postępowania.

Opieka nad osobą po przebytym udarze

Udar, spowodowany odcięciem krążenia w danym obszarze mózgu , jest po chorobach kardiologicznych i onkologicznych trzecim najczęstszym powodem śmierci mieszkańców krajów wysokorozwiniętych. Osoby, którym udało się przeżyć udar, dotknięte są trwałą niepełnosprawnością. Oznaki udaru…

Dom opieki dla chorych na Alzheimera

Choroba Alzheimera dotyka osoby już po 65 roku życia, a po 80 roku życia ryzyko wystąpienia znacznie wzrasta. Na świecie, z tą chorobą zmaga się obecnie 40 milionów ludzi. Sprawdź jak wybrać odpowiedni dom seniora dla bliskiego.

Dom opieki

Skontaktuj się z nami

Telefon: 537 444 777
Adres e-mail: biuro@goldsenior.pl

Adres

ul. Arkuszowa 128A,
01-934 Warszawa